"ROSACE" on Euroopa Meteoroloogiasatelliitide Kasutamise Organisatsiooni EUMETSAT projekt, mille eesmärk on teha veeseiresatelliitide kalibreerimise radiomeetria ja kaasata kogukonda.
Tänu Copericuse/Sentinelide programmile on Euroopa maailmas juhtival positsioonil, pakkudes pikaajaliselt kõrge kvaliteediga globaalse katvusega veekogude radiomeetrilisi kaugseiremõõtmisi. Nii teadus- kui ka rakendusuurungutega tegelevatele Copernicusega seotud Euroopa organisatsioonidele on andmete kvaliteet ülimalt oluline. Sentinel-3 seeria satelliidid varustavad veekogude kaugseireandmetega Copernicuse merekeskkonna jälgimisteenust (Copernicus Marine Environment Monitoring Service, CMEMS). Huvipakkuvad parameetrid arvutatakse veest lähtuva kirkuse ja vee peegeldusteguri põhjal. Seetõttu on suure tähtsusega mõõdetavate parameetrite määramatuse nõutavates piirides hoidmiseks kasutatav veeseiresatelliitide ja nendega seotud andmetöötlusahelate kaudse kalibreerimise meetod (Ocean Colour “System Vicarious Calibration”, OC-SVC).
Satelliitsensorite S3/OlCI maapealse segmendi operaator EUMETSAT kavandab SVC taristu kasutuselevõttu, mis vastaks kõrgetele tehnilistele nõudmistele, et saavutada soovitud andmete kvaliteeditase. EUMETSAT on selle eesmärgi saavutamiseks planeerinud mitmetasemelise rakenduskava. Esimene tase oli 2017. a valminud uurimus, mis kirjeldas OC-SVC taristule esitatavaid nõudeid. Esimese taseme uurimuse tulemused on alus siinsele üheaastasele teise taseme uuringule, mis hõlmab järgnevat:
Algus: 1.12.2018Lõpp: 31.12.2019
TO kogurahastus: 18 290 €
Partnerid: TÜ Tartu observatoorium, Sorbonne Universite
ETISe veebileht
Parema kasutuskogemuse tagamiseks kasutame küpsiseid. TÜ välisveeb ei töötle ega kogu isikuandmeid. Välisveeb kasutab FB Pixeli ja Google Analyticsi teenust. Loe lähemalt andmekaitsetingimustest.