Rektorikandidaadid tutvustasid observatooriumis oma visioone ülikooli juhtimisest

Sel nädalal käisid observatooriumi kollektiiviga kohtumas Tartu ülikooli rektorikandidaadid professor Margit Sutrop ja professor Toomas Asser.

Esmaspäeval, 26. märtsil 2018 külastas observatooriumit ülikooli praktilise filosoofia professor Margit Sutrop. Sutrop on ka eetikakeskuse juhataja, humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan ning rektoraadi ja Academia Europaea liige.

Teiste mõtete seas toonitas Sutrop valdkondade- ja rahvusvahelise koostöö, tippteaduse süsteemsema rahastuse ja doktoranditoetuse suurendamise olulisust. Ta rõhutas, et Tartu ülikool kui teaduspõhine rahvusülikool peab oma positsiooni säilitama. Sutropi nägemus on koondatud tema valimisprogrammi.

Teisipäeval, 27. märtsil 2018 kohtus observatooriumi töötajatega ülikooli neurokirurgia professor Toomas Asser. Asser on ka närvikliiniku juhataja, kuulub ülikooli nõukogusse ja on Eesti teaduste akadeemia liige.

Observatooriumis juhtis Asser muude ideede hulgas tähelepanu, et vajalik on arukas, diskussioonipõhine rahajuhtimine, kuna ülikool peab vastama ühiskonna vajadustele. Ta rõhutas ka kõrgkoolidevahelise koostöö olulisust. Asser pakkus, et praegu tudengipostitsioonis olevad, aga akadeemilist tööd tegevad doktorandid võiksid saada nooremteaduri staatuse. Asseri visioon kajastub tema valimisprogrammis.

Viiendal aprillil toimus ülikooli peahoones rektorikandidaatide avalik väitluskoosolek. Kokkuvõtet debatist võib lugeda Novaatorist.

Rektorivalimised leiavad aset 26. aprillil 2018 algusega kell 12 ülikooli aulas. Rektori valib valimiskogu, mis kinnitatakse 9. aprilli seisuga. Rektor valitakse viieks aastaks.