Tähefüüsika osakonna uurimisteemad

Sellelt lehel tutvustame mõndasid tähefüüsika osakonna projekte, mis iseloomustavad kõige paremini osakonna peamisi uurimisteemasid.

Tähefüüsika lehele

Kõik Tartu observatooriumi projektid

Massiivsete tähtede uurimine

POEMS on Euroopa Liidu programmi "Horisont 2020" projekt, mille käigus uuritakse ekstreemsete massiivsete tähtede füüsikat.

Loe projekti kohta

Eksoplaneetide ematähtede uurimine

EXOHOST Twinning projekti eemärk on viia eksoplaneetide ematähtede ja teiste tähtede spektraalne iseloomustamine tipptasemele. Projektis osalemine täiendab Tartu observatooriumi teadmisi kaasaegsete uurimis- ja juhtimistavade, tähtede spektroskoopiliste meetodite ja tööriistade, eksoplaneetide ja planeetide tekke kohta.

Loe projekti kohta

Eksoplaneetide missioon Ariel

Ariel on kosmoseteleskoop, mille loob Euroopa Kosmoseagentuur (ESA), et uurida eksoplaneetide atmosfääride koostist.

Loe rohkem

Tee lõputöö tähefüüsikas

Tartu observatooriumi tähefüüsika osakonnas on bakalaureuse- ja magistriastme üliõpilastel võimalus kirjutada lõputöid näiteks eksoplaneetidest või massiivsetest tähtedest, samuti saab proovida kätt teadusinstrumentide arendamises, tarkvaraarenduses ja teleskoobivaatluses.

Vaata lõputööde teemasid

EXOHOST seminar: Prof. Sara Seager "Planeetide atmosfäärid ja maavälise elu jälgede otsingud"

Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) professor Sara Seager on juhtiv teadlane eksoplaneetide alal ning kuulub ka Tartu observatooriumi projekti EXOHOST nõuandekomisjoni!
Tartu observatooriumi teaduskonverents - Tartu Ülikool

27. märtsil toimub Tartu observatooriumi teaduskonverents

4-year PhD position in space research and technology: Retrieval of leaf angle distribution information from multi-angle remote sensing data

This doctoral thesis will devise, test, and implement a novel methodology exploiting multi-angle sensors to retrieve leaf angle distribution (LAD).