Tartu observatooriumi külastuskeskus

Igal aastal käib meie juures Tõraveres üle 5000 õpilase ja üle 1000 täiskasvanu. Siin tutvustame teile kosmoseteaduse ja kosmosetehnoloogia uusimaid saavutusi ja teadlase elukutset. Tartu observatooriumit saab külastada eelneval kokkuleppel. Me käime koolitusi läbi viimas üle Eesti.

  • Ekskursioonid
  • Aktiivõppeprogrammid
  • Õpetajate ja spetsialistide täiendkoolitused
  • Euroopa Kosmoseagentuuri rahvusvahelised võistlused
  • Kalendriarvutused kalendrite koostajatele
  • Trükised

Aktiivõpe

Ekskursioonid

Seminariruumid

Kosmos koolitundidesse!

Meie sinuga ja kõik teised maailma elanikud - mitte ainult inimesed, vaid ka loomad ja linnud - elame imelisel kosmoselaeval, mille nimeks on Maa."

Ene Ergma

Kosmost peetakse tavaliselt kättesaamatuks ja kaugeks. Ometi on meie koduplaneet Maa ja kõik, mis selle peal leidub, osa samast süsteemist. Meie eesmärk on tutvustada nii õpilastele kui õpetajatele meie kodu - kosmost!

Kutsume üles igas vanuseastmes koolinoori osalema põnevatel rahvusvahelistel võistlustel, kus pistetakse rinda näiteks purksatelliidi ehitamises, Kuu-asula kujundamises, astronaudi moodi treenimises.

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetajatele teeme koolitusi, mis ühendavad õppeaineid põnevate kosmoseteemadega. Kosmosest leiab inspiratsiooni igasse õppeainesse!

 

Rahvusvahelised võistlused

Õpetajate koolitused

Õppematerjalid

Kosmos ühendab!

#täiendusõpe
Coursera logo

Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad saavad osaleda populaarse õppeplatvormi Coursera kursustel

26.03.2022