Autor:
Mihkel Pajusalu

Kosmosetehnoloogia

Osakonna töötajad
Uurimisteemad
Laborid
Kosmosepunker
Tudengisatelliit ESTCube
Kosmoseuurimisrühm TOSpEx
Space Travel Blog (inglise keeles)

Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia osakond tegeleb mitmesuguste uudsete seadmete projekteerimise, ehitamise ja katsetamisega. Arendatavad seadmed leiavad rakendust nii kosmoses kui ka Maa peal.

Kosmosetehnoloogia osakonnas tegutseb umbes 60 inimest: projektijuhid, teadlased, mehaanika- ja elektroonikainsenerid, PR inimesed, programmeerijad. 

Kosmosetehnoloogia osakonna suureks missiooniks on inimtegevuse üha suurem kosmosesse laiendamine.

 

 

Tudengile

Üliõpilastel on võimalus võtta osa kosmosetehnoloogia õppeainetest, tulla praktikale või leida siit lõputöö teema ja juhendaja.

Õppeained kosmosetehnoloogias

Kosmosetehnoloogia osakonnas loetavate kursuste eesmärk on koolitada valdkonna spetsialiste ja tõsta eesti tööstuse ja teaduse võimekust kosmosetehnoloogia valdkonnas.

Vaata õppeaineid

Lõputöö kosmosetehnoloogias

Kosmosetehnoloogia lõputööde teemad ulatuvad missioonidisainist eksperimentaalse astrobioloogiani. Lõputööks võib olla ka tarkvara või riistavara arendamine. Tihti arenevad sellised lõputööd välja tudengipraktikast. Võta ühendust ja uuri praktikavõimaluste ning lõputööde teemade kohta või paku välja enda projekt.

Lõputöö tegemine

ESTCube-2 kunstniku tõlgendus - Tartu Ülikool

ESTCube-2 arendajad sõitsid raketistarti vaatama

hooldusR metsakaardi hooldusraiete rakndus_Tartu observatoorium_Tartu Ulikool

Eesti noorte metsade hooldusraievajaduse indikatsioonikaart 2023

Astronoomia seminar

Current shortcomings in our understanding of dark matter distribution in our Galaxy and ongoing strategies for using the Milky Way to investigate the particle physics model for DM are discussed.