Foto:
Mihkel Pajusalu

Kosmosetehnoloogia

Osakonna töötajad
Uurimisteemad
Laborid
Kosmosepunker
Tudengisatelliit ESTCube
Kosmoseuurimisrühm TOSpEx
Space Travel Blog (inglise keeles)

Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia osakond tegeleb mitmesuguste uudsete seadmete projekteerimise, ehitamise ja katsetamisega. Arendatavad seadmed leiavad rakendust nii kosmoses kui ka Maa peal.

Kosmosetehnoloogia osakonnas tegutseb umbes 60 inimest: projektijuhid, teadlased, mehaanika- ja elektroonikainsenerid, PR inimesed, programmeerijad. 

Kosmosetehnoloogia osakonna suureks missiooniks on inimtegevuse üha suurem kosmosesse laiendamine.

 

 

Tudengile

Üliõpilastel on võimalus võtta osa kosmosetehnoloogia õppeainetest, tulla praktikale või leida siit lõputöö teema ja juhendaja.

Õppeained kosmosetehnoloogias

Kosmosetehnoloogia osakonnas loetavate kursuste eesmärk on koolitada valdkonna spetsialiste ja tõsta eesti tööstuse ja teaduse võimekust kosmosetehnoloogia valdkonnas.

Vaata õppeaineid

Lõputöö kosmosetehnoloogias

Kosmosetehnoloogia lõputööde teemad ulatuvad missioonidisainist eksperimentaalse astrobioloogiani. Lõputööks võib olla ka tarkvara või riistavara arendamine. Tihti arenevad sellised lõputööd välja tudengipraktikast. Võta ühendust ja uuri praktikavõimaluste ning lõputööde teemade kohta või paku välja enda projekt.

Lõputöö tegemine

#teadus
OPIC periskoopkaamera_Tartu observatoorium_Tartu Ülikool

OPIC

#teadus

KosEST

Kosmoseuuringute maapealse infrastruktuuri arendamine Eestis
#teadus

Tagasi tulevikku: taimekasvatuse ja loomakasvatuse taasühendamine ringmajanduse edendamiseks ning kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamiseks

Taime- ja loomakasvatuse taasühendamine vähendab jäätmete teket ning sööda ja mineraalväetiste sisendit, parandades sellega bioloogilist mitmekesisust. Kuid on ka palju väljakutseid.