ESTCube

ESTCube kodulehele

ESTCube on Tartu observatooriumis tegutsev tudengisatelliidi organisatsioon, mis koosneb kosmosehuvilistest ja üliõpilastest, kes soovivad viia Eesti kosmosetehnoloogia maailmaareenile. Projekti peamine eesmärk on teaduslike nanosatelliitide arendamine ja ehitamine. Lisaks tehnilistele väljakutsetele on sihtasutuse eesmärk tutvustada ja populariseerida oma valdkonda.

7. mail 2013 saadeti Eesti esimene satelliit ESTCube-1, Euroopa Kosmoseagentuuri kanderaketiga Vega, Maa-lähedasele päikese-sünkroonsele orbiidile. ESTCube-1 missiooni peamised eesmärgid oli katsetada kümnemeetrise juhtme väljalaskmist, mis on osaks elektrilise päikesepurje arendamise juures, mõõta elektrilisele purjele mõjuvat  jõudu ja pildistada välja lastud juhet ning lisamissioonina pildistada kosmosest Maad. 19. mail 2015 said sateliidi akud täiesti tühjaks ja kuulsime satelliiti viimast korda.

ESTCube-2 on teine Eesti satelliit, mille eesmärk on tehnoloogiat katsetada. Katsetatakse orbiidi kõrguse langetamist plasma pidurdamise abil, elektrilise päikesepurje (E-sail) tehnoloogiat ja uudset satelliidi alamsüsteemi lahendust. Üheks projekti suureks teemärgiks on uue ja ülimalt integreeritud siini demonstreerimine kuupsatelliitide missioonideks nii Maa madalorbiidil kui ka kaugemal süvakosmoses. ESTCube-2 lendab orbiidile aastal 2022.

Rohkem infot leiad ESTCube'i kodulehelt.
Jälgi ESTCube tegemisi Facebookis ja Instagramis.