Tartu Ülikooli koroonateave

Viimati uuendatud 6. juunil.

Viiruse leviku ja haigestumise vältimiseks, inimeste elu ja tervise kaitseks ning ühiskonna toimimise tagamiseks tuleb järgida riiklikult kehtestatud piiranguid ja käitumisjuhiseid. Ülikooli soovitusi ja suuniseid teemade kaupa saad lugeda allpool. Palume arvestada, et olukord muutub kiiresti ja ülikooli juhised võivad täieneda.

  • Vabariigi Valitsus kaotas 3. aprillil maskikandmise kohustuse.
  • Viirushaiguse tunnustega peavad koju jääma nii vaktsineerimata kui ka vaktsineeritud töötajad ja üliõpilased.
 

Töötajad saavad töökorralduse kohta täpsemat infot oma juhilt. Koostöös leitakse lahendused, milles arvestatakse nii ülikooli kui ka töötaja huve ja tagatakse kõigile turvaline töökeskkond.

  • Ülikooli töötajatest üle 90% ja üliõpilastest ligikaudu 90% on vaktsineeritud. Kui sa ei ole veel vaktsineeritud, tee seda kindlasti. Kui soovid enne vaktsineerimist sellest spetsialistiga rääkida, helista perearsti nõuandetelefonile 1220 või aruta oma perearstiga.
  • Siit leiad kohad, kus saad vaktsineerida.
  • Kõik välistöötajad ja üliõpilased saavad end samuti vaktsineerida. Vaktsineerimiseks ei pea olema tervisekindlustust ning vaktsineerimine on tasuta. Vaktsineerimise aja saab broneerida telefonil 1247, digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, samuti helistades kohalikku haiglasse või eraraviasutuse registratuuri. 
  • Euroopa Liidu digitaalset immuniseerimistõendit saab vaadata, printida ja salvestada patsiendiportaalis www.digilugu.ee Covidi-tõendite kataloogis. Patsiendiportaali sisselogimiseks on vajalik ID-kaart, mobiil-ID või Smart-ID.
  • Eestlased ja Eesti isikukoodiga välismaalased, kellel ei ole võimalik endale ise patsiendiportaalis (digilugu.ee) Covidi-tõendit luua, võivad tõendi saamiseks pöörduda Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktidesse üle Eesti. Sotsiaalkindlustusametisse pöörduvatel välismaalastel peab tõendi loomiseks olema Eesti isikukood ja isikut tõendav dokument. Kõik tõendi soovijad saavad juba enne täita avalduse ja selle välja printida. Teenus on kõigile tasuta.
  • Lisateave vaktsineerimise kohta eesti keeles:
  • Lisateave vaktsineerimise kohta inglise keeles: 
 
  • Nakatumiskahtluse korral tuleb helistada nõu saamiseks oma perearstile või perearsti nõuandeliinile 1220.
  • Testitulemusi oodates või positiivse testivastuse korral tuleb nakkushaiguse edasise leviku tõkestamiseks püsida kodus.
  • Teave koroonasse nakatumise kohta kuulub eriliigiliste isikuandmete hulka, mida ei ole lubatud edastada, kui nakatunu sellega ei nõustu. Julgustame töötajaid ja üliõpilasi siiski ülikoolile teada andma, kui nad osutuvad viirusekandjaks ja neil on olnud kontakte ülikooli töötajate või üliõpilastega. Teabe kiire jagamine aitab meil tõkestada ülikoolis võimalikku viiruse levikut. Kui koroonasse nakatub või lähikontaktseks osutub töötaja, soovitame tal teavitada oma vahetut töökorraldajat. Kui koroonasse nakatub või lähikontaktseks osutub üliõpilane, soovitame tal teavitada oma õppekorraldusspetsialisti.

 

Kontaktid

Gea Kääpa
Turundus- ja kommunikatsiooniosakond
Kommunikatsioonitalitus
kommunikatsioonijuht
r 209
+372 737 5680
+372 5805 8070 (5680)
Gea Kääpa
Turundus- ja kommunikatsiooniosakond
Kommunikatsioonitalitus
kommunikatsioonijuht
r 209
+372 737 5680
+372 5805 8070 (5680)


Riiklik koroonaviiruse infotelefon 1247 (välismaalt helistades +372 600 1247)
Riiklik koroonateabe veebileht, kus on kirjas riiklikud piirangud www.kriis.ee
Terviseameti veebileht www.terviseamet.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!