Viljo Allik

Tähtede õhtu Tõraveres: maailma suurimad teleskoobid

Tule Tõraverre koos teadlastega tähti uurima! Ootame kõiki kosmosesõpru 3. märtsil alates kl 19 Stellaariumis (Torni 6, Tõravere). Osalemine on tasuta.

Sel korral tutvustavad teadlased Taavi Tuvikene ja Anni Kasikov maailma suurimaid teleskoope. Miks üldse on vaja väga suuri teleskoope? Millised on tänapäeva ja lähituleviku suurimad teleskoobid? Juttu tuleb ka sellest, mida oli näha Tšiilis Cerro Armazonese mäetipus, kuhu praegu ehitatakse erakordselt suurt teleskoopi.

Selge ilma korral saab teleskoopidega taevast vaadata, seega soovitame riietuda soojalt. Loengute ja vaatluste on vahepeal võimalik Stellaariumis ringi vaadata.

Võimalik, et sündmust pildistatakse.

Facebooki sündmus

Järmine Tähtede õhtu Tõraveres toimub 31. märtsil.

Tagasivaade eelmisele tähtede õhtule:

Tähtede õhtu Tõraveres - Stellaarium - Tartu observatoorium - Tartu Ulikool
Tähtede õhtu Tõraveres - Tartu observatoorium - Tartu Ulikool
Barlova teadusõhtu

Barlova teadusõhtul räägivad NASA teadlased eksoplaneetide murrangulistest avastustest

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Tartu Ülikool kutsub vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust