Marja-Liisa Plats

20. septembril avaneb praktiline kaugseire veebikursus, mis tegeleb Copernicuse satelliidi andmetega

Tartu observatoorium kutsub osalema ingliskeelsel MOOCi kursusel „Remote sensing practical case studies based on Copernicus data“. Kursus algab 20. septembril ja vältab kaheksa nädalat.

Kursuse põhiosa moodustavad juhtumiuuringud. Enne iga uut osa antakse ülevaade ka teooriast. Kursuse läbimiseks tuleb sooritada iga osa lõpus test. Kursuse läbinud üliõpilane on võimeline kasutama satelliidiandmeid, rakendama pilditöötlustehnikaid, teostama ruumilis-ajalisi analüüse ja visualiseerima tulemusi.

MOOC ehk vaba juurdepääsuga e-kursus (ingl massive open online course) on avatud registreerimisega täielikult veebipõhine täiendusõppekursus, millel kõik soovijad saavad tasuta osaleda. Vaba juurdepääsuga e-kursuste eesmärk on eri sihtrühmadele kõrgharidusele juurdepääsu võimaldamine ning ülikooli õppimisvõimaluste tutvustamine ja mitmekesistamine.

Aine läbimine annab 1 EAP. Üliõpilased saavad registreeruda ÕIS-i kaudu kuni 1. oktoobrini (LTTO.TK.001).

MOOCi läbimise nõuded täitnud osalejatele väljastatakse Tartu Ülikooli digitaalne tunnistus.

Lehelt https://moocs.ut.ee leiate alati värske MOOCide pakkumise.

Coursera logo

Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad saavad osaleda populaarse õppeplatvormi Coursera kursustel

Pildil on näha tüdrukut, kes hoiab käes paberist meisterdatud satelliiti. Autor Viljo Allik

Tartu observatooriumi külastuskeskus