Charles Villmanni nimelise stipendiumi statuut

1. Stipendium määratakse kosmosetehnoloogiat või sellega seotud eriala õppivale üliõpilasele stuudiumi kestel saavutatud tulemuste eest.
  2. Stipendiumi määramisel võetakse aluseks üliõpilase õppeedukus ning osalemine teadustöös.
  3. Instituut informeerib avalikkust Charles Villmanni nimelise stipendiumi taotlemise võimalusest oma veebilehel.
  4. Stipendiumi taotlemiseks tuleb konkursi väljakuulutamise ajal esitada avaldus, soovituskiri, õppeedukust ja teadustööd kinnitavad dokumendid e-posti teel aadressile kosmos@ut.ee.
  5. Tartu observatooriumi nõukogu moodustab stipendiumikomisjoni, kaasates vajadusel erialaeksperte.
  6. Komisjon esitab nõukogule põhjendatud seisukoha kandidaatide kohta ja teeb ettepaneku stipendiumi määramiseks.
  7. Nõukogu võib teha kandidaatidele ettepaneku esineda oma tegevust tutvustava lühiettekandega nõukogu oktoobrikuisel koosolekul. Nõukogu kinnitab stipendiumi saaja samal koosolekul.
  8. Stipendium makstakse ühekordselt Tartu observatooriumi eelarvest ning selle suuruse määrab igal aastal instituudi nõukogu.
  9. Tartu observatoorium teatab stipendiumi saajast avalikkusele oma veebilehel ja annab stipendiumi saamist kinnitava diplomi üle nõukogu oktoobrikuisel koosolekul.
Exohost muster - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

30. aprillini saab kandideerida planeedipopulatsioonide teemalisse suvekooli

Mikrosatelliitide suvekool

Tartus tuleb mikrosatelliitide planetaarteaduses kasutamise suvekool