Kosmoseteaduse ja -tehnoloogia doktoriõppe programm

Alates 2022. aastast on Tartu observatooriumis avatud doktoriõpe kosmoseteaduse ja -tehnoloogia erialal.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas toimub põhivastuvõtt 1. - 15. mai.
Kõikidel kandidaatidel tuleb esitada koos avaldusega SAIS-is motivatsioonikiri ja CV.
Täpsema info leiad füüsika ja keemia doktoriõppe programmi lehel.

Motivatsioonikirja ja intervjuu maksimaalne võimalik punktisumma on 100 punkti, millest kumbki vastuvõtutingimus annab kuni 50 punkti. Intervjuule lubatakse kandidaadid, kelle doktoritöö kavandit hinnati vähemalt 70 protsendiga võimalikust punktide hulgast (ehk 35 punktiga). Vastuvõtutingimusi ei täida üliõpilaskandidaat, kelle kummagi vastuvõtutingimuse hindamise tulemus on vähem kui 70 protsenti võimalikust punktide hulgast (ehk alla 35 punkti).

Vastuvõetud doktorandid asuvad ülikoolis tööle nooremteaduritena. Eeldatav töökoormus on 1,0 ja eeldatav tööperiood neli aastat. Lõplik koormus lepitakse kokku läbirääkimiste käigus. Planeeritud õppetöö algus on 1. septembril 2025.

Sisseastumisintervjuud toimuvad juunis või juuli alguses. Täpne aeg lepitakse kandidaatidega kokku individuaalselt pärast avalduste esitamist ja motivatsioonikirjade hindamist. Vajadusel saab sisseastumisintervjuu teha videointervjuuna.

Õpingute moodul on vähenenud 30 EAP-ni, ülejäänud 210 EAP mahus teadus-, arendus- ja muu loometegevuse mooduli täitmine põhineb etteantud tingimuste põhjal koostatud doktorandi individuaalplaanil.

Loe lähemalt doktorandi staatuse ja rahastuse kohta.

Vaata vastuvõtuks avatud doktoriõppe konkursse.

Lisainfo:
Erko Jakobson
Õppetöö asedirektor
erko.jakobson@ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!