Jaan Einasto

Jaan Einasto esitleb raamatu “Dark Matter and Cosmic Web Story” teist trükki

Jaan Einasto esitleb raamatu “Dark Matter and Cosmic Web Story” teist trükki ning annab enda teadusliku ning esemelise pärandi üle Tartu Ülikoolile.

Neid kahte olulist sündmust tähistame väikese sõbraliku koosviibimisega
  • 28. mail kell 15.00 TÜ muuseumi valges saalis.

Jaan Einasto

Igahaljas Jaan Einasto jätkab teadustööd ning raamatute publitseerimist. Ilmunud on teine, täiendatud trükk raamatust “Dark Matter and Cosmic Web Story” (World Scientific kirjastus), milles autor võtab kokku tumeaine ja kosmilise võrgustiku avastus- ja uurimisloo paralleelselt isikliku eluloo ning poliitiliste olude muutustega. 28. mail 2024 saab raamatut näha ja katsuda ning kuulda astrofüüsika kaasprofessor Peeter Tenjese lühikest ettekannet raamatuga seotud teadusteemadel.

95 eluaasta ja 75 viljaka teadusaasta jooksul koguneb arvestatav hulk erilise tähendusega esemeid ja teadustööga seotud materjale. Sündmuse teine pool ongi pühendatud Jaan Einasto teadusliku ja esemelise pärandi üleandmisele Tartu Ülikoolile. Teadustööga seotud materjalid lähevad Tartu Ülikooli raamatukokku, esemelised objektid Tartu Ülikooli muuseumi ning Tartu observatooriumi. Mõne eseme ja nende looga saab ka koosviibimise käigus tutvuda.

Sündmus kestab kokku ca poolteist tundi ja on kõigile huvilistele avatud.