ESA

Osale purksatelliidi ehitamise ja lennutamise võistlusel!

CanSat

Mis on CanSat?

Purksatelliidi ehitamise ja lennutamise võistlus CanSat on õpilastele suunatud praktiline kosmoseprojekt

Võistlusel saavad osaleda 14—19-aastased noored 3—6-liikmelise tiimina

Võistkonna ülesandeks on ehitada ja lennutada purksatelliit CanSat

CanSat simuleerib päris satelliiti, olles mahu ja kuju poolest sama suur kui karastusjoogi purk. Õpilaste ülesanne on mahutada kõik peamised satelliidis olevad alamsüsteemid, nagu näiteks toite- ja sidesüsteem ning andurid, pisikesse purki. CanSat saadetakse raketiga ligikaudu ühe kilomeetri kõrgusele või lastakse alla platvormilt, droonilt või kuumaõhupallist. Ja siis algab selle missioon. Satelliidil on kaks missiooni. Loe lähemalt.

Parim Eesti võistkond selgitatakse välja lõppvoorus ning auhinnaks on reis koos juhendajaga Hollandisse ESA ESTEC* kosmosekeskusesse (reisikulud hüvitatakse 300 euro ulatuses, kohapeal ööbimine ja tegevused on tasuta).

*Reis toimub ESERO programmi raames ja sihtkoht võib muutuda tulenevalt ESA CanSati korraldusmeeskonna otsusest.

Võistluse lõppvoor toimub 2025. aasta kevadel.
TO stipendiaadid 2023.jpg

Kandideeri Tartu observatooriumi stipendiumitele

Tartu Ülikooli tudengid Delta õppehoones

Mentorlusprogrammis saavad väärtusliku kogemuse nii üliõpilased kui ka vilistlased

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“