Marja-Liisa Plats

Tartu observatooriumi juhina jätkab Antti Tamm

Tartu observatooriumi nõukogu valis reedel, 17. märtsil toimunud avalikul koosolekul üksmeelselt instituudi direktori kohustusi jätkama Antti Tamme.

„Kolm aastat on universumi ja isegi Tartu Ülikooli vaates kaduvväike ajalõik, ent algaja juhi jaoks justkui pool elu. Eesti kosmosekeskuse tegevusväli on avar ning kõigi töösuundade ja võrgustikega sina peale saamine võtab aega, eriti kui tööperiood algab kodukontori tingimustes. Tartu observatooriumi särasilmse, pädeva ja üksteist toetava meeskonnaga võib seilata aga tormisematelgi meredel. Seepärast on kosmoseteadus, -haridus, -tehnoloogia ja ettevõtluskoostöö palju edenenud ning suhe ülikooliga on üha sünergilisem ja sümbiootilisem,“ võtab Antti Tamm oma senise perioodi instituudi direktorina kokku. „Järgnevatelgi aastatel on Tõraverest oodata põnevaid uudiseid. Kinnitage rihmad!“ lisab ta.

Antti Tamm kaitses Tartu Ülikoolis doktoritöö astrofüüsika vallas 2006. aastal. Alates 2005. aastast on ta töötanud Tartu observatooriumis teaduri ja vanemteaduri ning aastast 2021 kaasprofessori ametikohal. Tema uurimisvaldkonnad on galaktikate teke ja areng, galaktikate struktuur, tähepopulatsioonid galaktikates, tumeaine omadused ja jaotus ning kosmiline tolm.

Ta on mitme rahvusvahelise teadusorganisatsiooni, näiteks Javalambre Physics of the Accelerating Universe Astrophysical Survey ja Rahvusvahelise Astronoomiaühingu liige. Samuti on Antti Tamm EL-i raamprogrammi „Horisont 2020“ kosmose programmikomitee ekspert, Euroopa Kosmoseagentuuri kosmose programmikomitee nõunik ja ajakirja Astronomy & Astrophysics direktorite nõukoja liige.

Antti Tamme teine ametiaeg algab 1. aprillil 2023 ja kestab kolm aastat.
Tartu observatooriumi peamaja

Tartu observatooriumi nõukogu