Teadus
Tartu observatoorium on Tartu Ülikooli loodusteaduste valdkonna instituut, kus tehakse teadus- ja arendustegevust astronoomia, kaugseire ja kosmosetehnoloogia valdkondades. Tartu observatoorium on usaldusväärne partner rahvusvahelistes projektides, viib läbi rakendusuuringuid ning avardab loodusteaduslikku maailmavaadet.
Galaktikate füüsika ja kosmoloogia
Tähefüüsika
Kaugseire
Kosmosetehnoloogia
Õppimine
Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ootab oma kollektiivi üliõpilasi, kes on huvitatud astronoomiast, keskkonnateadustest ja kosmosetehnoloogiast. Meile saab tulla praktikale ja teha uurimistööd, avatud on ka doktoriõppeprogramm.
Meie teadlased on valmis juhendama üliõpilaste lõputöid kõigis akadeemilise õppe astmetes.
Laboriteenused
Observatooriumist
20. septembril avaneb praktiline kaugseire veebikursus, mis tegeleb Copernicuse satelliidi andmetega.
17.- 21. juunil toimub koostöös Eesti Lennuakadeemiaga mehitamata lennunduse suvekool.
Tartu observatoorium kutsub osalema MOOCi kursusel „Remote sensing practical case studies based on Copernicus data“. Kursus algab 20. septembril ja vältab kaheksa nädalat.
Tartu observatooriumi külastuskeskus tutvustab huvilistele kosmoseteaduse ja kosmosetehnoloogia uusimaid saavutusi ja teadlase elukutset.
Kõik ülikoolipere liikmed saavad selle aasta oktoobrini läbida tasuta ühe Coursera kursuse. Üliõpilased saavad soovi korral läbitud kursuse ka oma õppekavasse üle kanda.