Tartu Ülikooli Tartu observatooriumi teadlased ja üliõpilased alustasid Eesti esimese kuukulguri arendamisega, et viia Eesti tehnoloogia loodetavasti juba selle kümnendi lõpus Kuule.
10. märtsil kell 13 kaitseb Toni Tuominen galaktikate füüsika ja kosmoloogia erialal doktoritööd „Missing baryons and the large-scale structure of the universe“
14.-15. veeburaril toimus Tõraveres EXOHOST Twinning projekti avakohtumine. Konsortsiumi juht Tartu Ülikooli Tartu observatoorium võõrustas projektipartnereid Rootsist, Austriast ja Inglismaalt.
4. jaanuaril kl 14.14 esitletakse Tõraveres ja veebis Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis Eesti järgmist tudengisatelliiti ESTCube-2.
Tartu Ülikooli Tartu Observatooriumis arendatav tudengisatelliit ESTCube-2 on peaaegu valmis, kuid esialgu välja kuulutatud üleandmine raketifirmale Arianespace lükkub edasi sügise algusesse.
Komeedipüüdur: Instrumendi OPIC insenerimudeli väljatöötamine
Kosmoseuuringute maapealse infrastruktuuri arendamine Eestis
Taime- ja loomakasvatuse taasühendamine vähendab jäätmete teket ning sööda ja mineraalväetiste sisendit, parandades sellega bioloogilist mitmekesisust. Kuid on ka palju väljakutseid.
Horisont 2020 on maailma suurim teadus- ja arendustegevust ning rahvusvahelist koostööd toetav programm.
Tartu observatooriumi töö, et ehkki globaalne ümbrus mõjutab galaktikate gruppide teket, võib selle mõju galaktikate endi omadustele olla üllatavalt väike.