Teadus
Tartu observatoorium on Tartu Ülikooli loodusteaduste valdkonna instituut, kus tehakse teadus- ja arendustegevust astronoomia, kaugseire ja kosmosetehnoloogia valdkondades. Tartu observatoorium on usaldusväärne partner rahvusvahelistes projektides, viib läbi rakendusuuringuid ning avardab loodusteaduslikku maailmavaadet.
Galaktikate füüsika ja kosmoloogia
Tähefüüsika
Kaugseire
Kosmosetehnoloogia
Õppimine
Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ootab oma kollektiivi üliõpilasi, kes on huvitatud astronoomiast, keskkonnateadustest ja kosmosetehnoloogiast. Meile saab tulla praktikale ja teha uurimistööd, avatud on ka doktoriõppeprogramm.
Meie teadlased on valmis juhendama üliõpilaste lõputöid kõigis akadeemilise õppe astmetes.
Laboriteenused
Tartu observatooriumi värske teadusartikkel uurib, mil määral supernoovade plahvatused mõjutavad tähtede liikumisi galaktikates. See on samm edasi tumeaine uurimisel.
Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekanaadi ja kestliku arengu keskuse eestvedamisel on valminud teadlastele mõeldud juhendmaterjal selle kohta, kuidas teha teadusaladevahelist ja -ülest uurimistööd.
Tartu Ülikool osaleb 6.–7. detsembril Tallinnas Unibet Arenal rahvusvahelisel robootikaüritusel Robotex International 2024, mille käigus toimuvad nii võistlused kui ka tipptehnoloogia mess.
Täna tunnustati Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni aastakonverentsil silmapaistvaid teaduse eestkõnelejaid.
14. novembril toimub Eesti kaugseirepäev Tõraveres.
12. veebruaril kl 12.30–17 ootab grandikeskus ülikooli teadlasi esimesele teadusrahastuse teemasid käsitlevale infopäevale ülikooli raamatukokku.
Tartu Observatory is attending the 75th International Astronautical Congress in Milan, Italy.