Author:
Tartu observatoorium

Kandideerimine asteroidiuuringute praktilisele koolitusele on avatud

Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ja Europlanet kutsuvad 1. juunini kandideerima rahvusvahelisele asteroidiuuringute koolitusele Asteroid Research Training Workshop, mis leiab aset 21.-25. augustil Tartu observatooriumis Tõraveres.

Mis on koolituse eesmärk?

Koolituse eesmärk on anda osalejatele põhjalik, multidistsiplinaarne sissejuhatus asteroidide vaatlemisse maa pealt ja kosmosest. 

Mida koolitusel tehakse?

Osalejad saavad praktilise kogemuse asteroidide CCD-fotomeetrias ja spektroskoopias. Selleks kasutatakse Tartu observatooriumi teleskoope. Õpetatakse ka vaatlusandmete analüüsimist. Praktilist väljaõpet saadavad juhtivate astronoomide loengud. Osalejatele õpetatakse, kuidas kirjutada ja esitada vaatlustaotlusi erinevate teleskoopide ja laborite kasutamiseks Europlanet Telescope Networkis (Europlaneti teleskoopide võrgustikus). Koolitusel tutvustatakse mentorluse võimalusi professionaalsete astronoomide ja amatööride vahel.

Kellele on kursus mõeldud?

Kursus on avatud kõigile Euroopa doktorantidele ja magistrantidele, karjääri alustavatele teadlastele ja amatöörastronoomidele. Eelistatud on kandidaadid Europlaneti Põhja-Euroopa partnerriikidest: Taanist, Eestist, Soomest, Islandilt, Lätist, Leedust, Norrast, Rootsist.

Koolitus on rahvusvaheline ja inglise keeles.

Rohkem infot koolituse kodulehel.

Suvekooli rahastab European Regionaalarengu Fondi projekt Eesti kosmoseuuringute maapealse infrastruktuuri arendamiseks (KosEST) ja Euroopa Komisjoni Horisont 2020 projekt Europlanet 2024 Teadusuuringute Infrastruktuur. Europlanet 2024 Uuringute Infrastruktuur on saanud rahastuse Euroopa Liidu Horisont 2020 teadusuuringute ja innovatsiooni programmist.

Image
Asteroid Research Training Workshop - Tartu Ülikool
#rahvusvaheline
Kaasprofessor Antti Tamm ja professor Deeph Chana allkirjastavad DIANA koostöölepet - Tartu Ülikool

Tartu observatooriumi katselaborid ühinesid NATO innovatsioonikiirendiga DIANA

#rahvusvaheline

HYPERNETS project hosts science conference on optical radiometry and satellite validation

The H2020/HYPERNETS project recently hosted the science conference on “Optical radiometry and satellite validation” from 21-23 March, 2023 in Brussels, Belgium.
#rahvusvaheline
Värriö looduskaitseala - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

Jan Pisek ajakirjas Nature: peame leidma viisi, kuidas uurida Arktikat ilma Venemaata