Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtul räägivad Solaride'ist Armin Mere ja Artur Salumäe

15. novembril kell 19.30 räägivad Jakobi Jalatsis värskelt päikeseautode maailmameistrivõistlustelt naasnud elektroonika tiimijuht Armin Mere ja püsivara tiimijuht Artur Salumäe, mis on Solaride ja kes on Solaride'i tiimi liikmed.

Mõned nädalad tagasi osales Solaride esimese tiimina Baltikumist päikeseautode maailmameistrivõistlustel ja tõi koju oma võistlusklassis kolmanda koha ning pälvis eripreemia parima tulemuse eest tehnilisel ülevaatusel.

Armin Mere ja Artur Salumäe räägivad, mis peitub Solaride'i ettevõtmise taga ning kes on Solaride'i tiimi liikmed. Arutleme, millise teekonna peab üks päikeseauto läbima, et jõuda selliste võimsate saavutusteni, nagu see on maailmameistrivõistluste kolmas koht.

Solaride sündis 2020. aastal kahe Tartu Ülikooli üliõpilase initsiatiivist ehitada valmis Baltikumi esimene päikeseauto. Vaid mõne aastaga on Solaride'ist saanud ambitsioonikas haridus- ja koostööprojekt, millega on seotud üle 300 gümnasisti, üliõpilase, mentori, koolitaja ja koostööpartneri. 

Teadusõhtu muusikalisi vahepalu esitab Tartu observatooriumi majabänd.

Teadusõhtud toimuvad korra kuus ning üritusel põimuvad Tartu Ülikooli päevakajalised teadusteemad, muusika ja mõnus seltskond. Üritusi korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium.

Tulge hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama! Üritus on eesti keeles ja tasuta.

Liitu Facebooki üritusega.

Dark Matter and Cosmic Web Story

Jaan Einasto esitleb raamatu “Dark Matter and Cosmic Web Story” teist trükki

Loodusvaatluste maraton

Kodanikuteaduse seminaril räägitakse, kuidas rikastab avalikkuse kaasamine teadustööd

Barlova teadusõhtu 15. mail 2024

Barlova teadusõhtul arutletakse emotsioonide olemuse ja tähenduse üle