Autor:
Tartu observatoorium

Kuukulguri juhtimistarkvara arendamine

Milrem Robotics leht

Tartu Ülikooli observatoorium ja militaarrobotite tootja Milrem teevad koostööd Euroopa Kosmoseagentuuriga (ESA), et arendada agentuuri tulevaste missioonide jaoks kuukulgurit.

Hetkel on meie eesmärk töötada välja tööriistad, mis võimaldaksid kuukulguritel läbida autonoomselt suuri vahemaid. Selleks kasutatame juba olemasolevat kogemust varem loodud autonoomsete masinatega, mis on mõeldud liikumiseks keerulises keskkonnas, näiteks metsas. Kuna Maa peal leiduvad looduslikud keskkonnad erinevad Kuust, oleme pidanud väljamõeldud lahenduste testimiseks ja arendamiseks looma analoogkeskkonnad.

Meie koduplaneedi mugavusest välja töötatud tehnoloogia töökindluse kontrollimiseks vajame võimsaid fotorealistlikke Kuu simulatsioone. Nende abil saab testida Kuu keskkonnast tulenevaid väljakutseid ning lahendusi. Meie meeskond on välja töötanud kaks planetaarkulguri valideerimise meetodi. Esimene on tipptasemel digitaalne Kuu pinna simulatsioonikeskkond, mis on kujundatud võimalikult täpsete kaugseire andmete põhjal ning aimab järgi ka Kuu peal kehtivaid füüsikaseadusi. Teine on maa-alune füüsiline ruum, kus saab graniitliival Kuule sarnaseid stseene modelleerida.

Loe Space Travel Blogi artiklit Kuu simulatsioonikeskkondade loomise kohta.

Image
Kosmosepunker
OPIC instrument

Eesti arendab ainulaadset instrumenti Komeedipüüduri missiooni jaoks

Doktorantuur

Doktoriõppe konverentsile oodatakse posterettekandeid

Ave Ansper-Toomsalu kaitseb doktoritööd „Sünergia loomine kaugseire andmete abil täiustamaks optiliselt keeruliste vete seiret”

29. mail kaitseb Ave Ansper-Toomsalu keskkonnatehnoloogia erialal doktoritööd „Sünergia loomine kaugseire andmete abil täiustamaks optiliselt keeruliste vete seiret".