Autor:
Tartu observatoorium

Masinnägemise suvekursus pakub teoreetilisi ja praktilisi teadmisi visuaalsest andmeanalüüsist

Image
Ric Dengel, Saimoon Quazi Islam - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

Suvekursus „Masinnägemine kosmoses“ toimub 28. juulist 10. augustini 2024 Tartus. Robootika ja arvutitehnika bakalaureuseõppe ja magistriõppe üliõpilastele avaneb suurepärane võimalus saada teoreetilisi ja praktilisi teadmisi visuaalsest andmeanalüüsist. Kursust korraldab Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia osakond ja seda annavad Ric Dengel, Quazi Saimoon Islam, Rando Avarmaa, Joosep Kivastik ja Mihkel Pajusalu.

Masinnägemise kursusel kõneldakse pilditöötlustehnikate ja tehisintellekti kasutamisest kosmosest kogutud visuaalse info analüüsimiseks. Selleks tuleb luua ja kasutada algoritme ja visuaalseid meetodeid, mille abil masin suudab iseseisvalt tuvastada objekte, kaardistada teekonda ja navigeerida. Masinnägemine on oluline näiteks satelliidipiltide tõlgendamisel, planeediuuringute robotmissioonide ning kosmoseaparaatide ja kosmosesõidukite ehitamisel.

Image
KuupKulgur testplatvorm kosmosepunkris - Tartu observatoorium - Tartu Ülikool

Kandideerimine suvekursusele on lõppenud. Kursus on inglise keeles ja osalemine maksab 700 eurot. Kursuse läbimine annab 3 EAP-d.

Cansat banner

Osale purksatelliidi ehitamise ja lennutamise võistlusel!

Doktorantuur

Registreeru karjäärikonverentsile „Doktorikraadiga uutesse kõrgustesse!“

EXOHOST Summer School 2024

Planeedipopulatsioonide teemaline suvekool toob kokku valdkonna juhtivad teadlased ja tudengid