Marja-Liisa Plats

Tähtede õhtul Tõraveres rääkis Peeter Tenjes välja Linnutee saladused

16. veebruaril kl 19 koguneti taas Tõraverre koos teadlastega tähti uurima. Sel korral tutvustas Peeter Tenjes Linnuteed, mis on meile nii kodune, kuid Universumis ometi nii haruldane. Tenjes jutustas, mida põnevat on viimastel aastatel meie kodugalaktika kohta avastatud.

Kui teadustöös kirjeldatakse kosmilisi protsesse tavaliselt keeruliste valemite kaudu, siis „Tähtede õhtu Tõraveres“ katsub publikule kosmoses toimuvat võimalikult lihtsas keeles ja rohkete näidetega selgitada.

Avatud oli lastenurk, Stellaarium, kosmosemissioonide simulatsiooni keskus (kosmosepunker) ja suure teleskoobi torn, kus sai vestelda astronoomide ja kosmoseinseneridega.
Ilm oli pilves ja teleskoobiga taevast vaadelda ei õnnestunud

„Tähtede õhtu Tõraveres“ üksikpilet maksab 2€ ja perepilet 5€.

Märgi end ka Facebooki üritusele.

Peahoone Eesti lippudega

Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kontsertaktusele on oodatud kogu ülikoolipere

Tähtede õhtu Tõraveres - Tartu observatoorium - Tartu Ulikool

Taavi Tuvikene tutvustab kõige ägedamat täheparve – Taevasõela.

Tähtede õhtu Tõraveres - Tartu observatoorium - Tartu Ulikool

Seekordsel „Tähtede õhtul Tõraveres“ räägitakse supernoovadest ilma keeruliste valemiteta