AHHAA

Teadlaste öö 2023 Tartu observatooriumis

Tartu Ülikooli Tartu observatoorium korraldab Teadlaste öö raames mitu sündmust ja läheb külla ka AHHAA keskusesse. Kolmapäeval on publik oodatud Barlovasse kuulama Tartu Ülikooli käitumisgeneetika kaasprofessorit Uku Vainikut ja reedel kutsume kõiki Tõraverre tasuta ekskursioonile!

27. september
Barlova teadusõhtu Kas magus elu on lõbus?
19.30 Jakobi Jalatsis
Liitu FB sündmusega.

Barlova teadusõhtu - Tartu Ülikool

Uku Vainik räägib põhjustest, miks me kipume hea toiduga liialdama. Samuti arutleme, kas on olemas suhkrusõltuvust ning kas suhkrumaksul oleks mõtet. Esineb Tartu observatooriumi majabänd.
Barlova teadusõhtud toimuvad kuus korra päevakajalisel teadusteemal.

29. september
Kaks tasuta eksursiooni Tõraveres
18.30 ja 19.30

Suure teleskoobi torn - Teadlaste öö eksukursioon - Tartu Ülikool

Meie giid Mari Tellissaar ootab kõiki huvilisi suure teleskoobi torni juures (Torni 6). Tuuriga on võimalik liituda kahel kellaajal:
18.30
19.30

Ekskursiooni lõpus kohtutakse teadur Taavi Tuvikesega, kes räägib galaktikatest. Lisaks saab juttu vesta insener Reimo Soosaarega, kes räägib tehnoloogia rollist teaduses ja koostööst teadlastega. Seda teeb ta Tartu observatooriumi Kuu ja satelliidi missioonide najal.

Ekskursiooni alguspunkt on suure teleskoobi torni juures (Torni 6), mis jääb peamajast vasakule 5-minutilise jalutuskäigu kaugusele.

Liitu FB sündmusega „Teadlaste öö Tartu observatooriumis.

Vaata ka teisi Teadlaste öö sündmusi Tartu Ülikoolis.

Barlova teadusõhtu 15. mail 2024

Barlova teadusõhtul arutletakse emotsioonide olemuse ja tähenduse üle

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Barlova teadusõhtu

Barlova teadusõhtul räägivad NASA teadlased eksoplaneetide murrangulistest avastustest