Kosmosetehnoloogia arendamine

Tartu observatooriumis on kosmosetehnikat arendatud juba möödunud sajandi kuuekümnendate aastate teisest poolest. Peaaegu kõikidel endise Nõukogude Liidu orbitaaljaamadel leidus Tõraveres välja töötatud seadmeid.

Tänasel päeval oleme Euroopa Kosmoseagentuuri partnerid ning mitmete ühisprojektide raames valmivad uudsed seadmed, mis aitavad meil paremini mõista nii kosmoses kui ka maal toimuvat. Näiteks valmis Tartu observatooriumi laborites ka Eesti esimene satelliit ESTCube-1. Eesti kosmosekeskusena hoiame Tartu observatooriumis kosmosetehnoloogia arendamiseks vajalikke teadmisi ja kogemusi.

Koostöös ülikoolide ja uurimisasutustega nii Eestis kui ka välismaal pakume Eesti ettevõtetele oma teadmiste ja taristuga tuge nende tootearenduses.

EXOHOST seminar: Prof. Sara Seager "Planeetide atmosfäärid ja maavälise elu jälgede otsingud"

Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) professor Sara Seager on juhtiv teadlane eksoplaneetide alal ning kuulub ka Tartu observatooriumi projekti EXOHOST nõuandekomisjoni!
Tartu observatooriumi teaduskonverents - Tartu Ülikool

27. märtsil toimub Tartu observatooriumi teaduskonverents