Author:
Jan Pisek

Jan Pisek ajakirjas Nature: peame leidma viisi, kuidas uurida Arktikat ilma Venemaata

Tartu observatooriumi maastike kaugseire kaasprofessor Jan Pisek avaldas mainekas teadusjakirjas Nature koostöös Montreali ja Aarhusi teadlastega artikli sellest, kuidas teha teadust Arktikas ilma Venemaata.

Maailma üks juhtivaid loodusteaduste teadusajakiri Nature avaldas Tartu observatooriumi kaugseire kaasprofessori Jan Piseki ja tema kaasautorite Oliver Sonnentagi (University of Montreal) ja Torben R. Christenseni (Aarhus University) üleskutse tugevdada koostööd kõigi Arktikat uurivate riikide ja asutuste teadlaste vahel, kel on Venemaa teadmised Arktika kohta. Pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse on paljud riigid peatanud akadeemilised sidemed Venemaa endaga. Vene teadlaste töö on olnud kliimamuutuste leevendamisel aga ülimalt tähtis, sest neile kuulub suur osa Arktikast. Venemaa puudumist aitaks leevendada ka alternatiivsete uurimismeetodite kasutamine (näiteks kaugseire). Autorid leiavad, et koostööd sobiks juhtima Arktika Nõukogu.

Loe Nature artiklit Arctic science: resuming action without Russia.

 

Lisateave:
Jan Pisek, Tartu observatooriumi maastike kaugseire kaasprofessor, jan.pisek [ät] ut.ee

#rahvusvaheline
Kaasprofessor Antti Tamm ja professor Deeph Chana allkirjastavad DIANA koostöölepet - Tartu Ülikool

Tartu observatooriumi katselaborid ühinesid NATO innovatsioonikiirendiga DIANA

#rahvusvaheline
Asteroid Research Training Workshop - Tartu Ülikool

Kandideerimine asteroidiuuringute praktilisele koolitusele on avatud

#rahvusvaheline

HYPERNETS project hosts science conference on optical radiometry and satellite validation

The H2020/HYPERNETS project recently hosted the science conference on “Optical radiometry and satellite validation” from 21-23 March, 2023 in Brussels, Belgium.