Teema: rahvusvaheline

Registreerimine avatud kuni 30.03! Projekti EXCOSM suvekool “Large-scale structure of the Universe: from galaxies to cosmology”
Projekti EXCOSM suvekool „Large-scale structure of the Universe: from galaxies to cosmology” toimub 7–11. juulil 2025.
17. märts 2025 tudengilerahvusvaheline
Rektorid arutlesid Tartus Euroopa teaduse ja hariduse tuleviku üle
14.–15. märtsil kohtusid Tartu Ülikoolis Euroopa teadusülikoolide võrgustiku LERU ja seitsme Kesk-Euroopa ülikooli partnerlusprogrammi LERU-CE7 rektorid.
18. märts 2025 rahvusvaheline
JÄRELVAADATAV: viie riigi parlamentide esimehed arutlesid Tartu Ülikoolis õiglase ja püsiva rahu saavutamise üle Ukrainas
3. veebruaril külastasid Tartu Ülikooli viie riigi parlamentide esimehed, kes arutlesid ülikooli aulas selle üle, kuidas saavutada rahu õiglane ja kestev rahu Ukrainas ja Euroopas.
10. jaanuar 2025 rahvusvaheline
Kandideeri lõputöö kirjutamise ingliskeelsesse veebitöötuppa
Kas oled bakalaureuse- või magistriõppe üliõpilane, kes alustab lõputöö kirjutamist või juba teeb seda? Kas soovid arendada oma kirjutamisoskust ja tunda end tööd koostades enesekindlamalt?
03. detsember 2024 tudengilerahvusvaheline
Tartu Observatory showcases Estonia's space expertise at IAC 2024
Tartu Observatory is attending the 75th International Astronautical Congress in Milan, Italy.
Tartu observatoorium tõstab galaktikate ja kosmilise võrgustiku uuringud uuele tasemele
Tartu observatooriumis algas 1. oktoobril 2024 uus, 3 aastat kestev Euroopa Horisondi Twinning meetme projekt EXCOSM. EXCOSM on ühisprojekt Tartu Ülikooli, Gröningeni Ülikooli Hollandis, Lorraine'i Ülikooli Prantsusmaal ja Potsdami Astrofüüsika Instituudi vahel Saksamaal.
04. oktoober 2024 rahvusvahelineteadus
Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle
1.–7. juulini toimub Tartus rahvusvaheline geoinformaatika konverents „Free and Open Source for Geospatial (FOSS4G) Europe 2024“,
Tartu observatoorium aitab arendada Ukraina metsade ja veekogude seire meetodeid
Tartu observatoorium aitab Ukrainal võtta kasutusele meie teadlaste poolt välja töötatud kaugseirerakendusi ja metoodikaid metsade ja veekogude seisundi jälgimiseks.
Linnutee galaktikas tekib igal aastal vähemalt üks uus eksoplaneet
Tartu observatooriumi külalisprofessori Mihkel Kama sõnul uurivad Eesti teadlased praegu eeskätt eksoplaneetide ematähti, ent uusi eksoplaneete tekib ainuüksi Linnuteelgi igal aastal juurde.
22. aprill 2024 rahvusvahelineteadus
Tartu muutub aprilli lõpus kosmosemissiooni keskuseks
23.–26. aprillil tulevad Tartu observatooriumile külla Arieli konsortsiumi teadlased ja insenerid. 2029. aastal algab Euroopa Kosmoseagentuuri Arieli missioon, millega on tihedalt seotud ka eestlased.
22. aprill 2024 rahvusvaheline