Autor:
Tartu observatoorium

Barlova teadusõhtu: Eesti esimene kuukulgur

12. aprillil tähistatakse rahvusvahelist kosmonautikapäeva ning seetõttu on sama päeva õhtul kell 19 algava Barlova teadusõhtu teemad eriti kosmilised. Räägime Eesti esimesest kuukulgurist. Külas on Tartu observatooriumi kosmosetehnoloogia kaasprofessor Mihkel Pajusalu ja kosmosetehnoloogia insener Karin Kruuse.
 
Eesti esimene kuukulgur – teejuht Kuul navigeerimiseks
Kosmoseprogramm Artemis, mis keskendub Kuu uurimisele, annab jõudsasti hoogu kosmosetehnoloogia arengule. Tartu observatooriumi teadlased ja üliõpilased on alustanud Eesti esimese kuukulguri arendamisega, et aidata Eesti tehnoloogia Kuule loodetavasti juba selle kümnendi lõpus. Kuupsatelliitidest inspireeritud Kuupkulgurist on valminud esimene kontseptuaalne mudel, mida näitame ka kohapeal. Räägime, mille poolest on Kuupkulgur eriline omataoliste seas ning millised sammud tuleb astuda, et see reaalselt Kuule jõuaks. Kuukulgurile arendava tehnika katsetamiseks avati eelmisel aastal Tartu observatooriumi kosmosemissioonide simuleerimise keskus ja valmis esimene versioon arvutisimulatsioonikeskkonnast ULYSSES. Järgmine peatus – Kuu!
 
Teadusõhtu toimub 12. aprillil kell 19 Barlovas (Tähe 29, Tartu). Teadusõhtu muusikalised vahepalad on obsi bändilt.
 
Teadusõhtute sarja korraldab Tartu Ülikooli Tartu observatoorium. Aruteluõhtutel põimuvad muusika, mõnus seltskond ja teadus. Teadusõhtud toimuvad iga kuu teisel esmaspäeval. Tulge mõnusas hubases õhkkonnas kaasa mõtlema ja arutama!

Loe pressiteadet Teadlased ja tudengid hakkavad arendama esimest Eesti kuukulgurit.
Barlova teadusõhtu

Barlova teadusõhtul räägivad NASA teadlased eksoplaneetide murrangulistest avastustest

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Tartu Ülikool kutsub vaimse tervise konverentsile, kus kõneldakse tööheaolust