Teadus
Tartu observatoorium on Tartu Ülikooli loodusteaduste valdkonna instituut, kus tehakse teadus- ja arendustegevust astronoomia, kaugseire ja kosmosetehnoloogia valdkondades. Tartu observatoorium on usaldusväärne partner rahvusvahelistes projektides, viib läbi rakendusuuringuid ning avardab loodusteaduslikku maailmavaadet.
Galaktikate füüsika ja kosmoloogia
Tähefüüsika
Kaugseire
Kosmosetehnoloogia
Õppimine
Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ootab oma kollektiivi üliõpilasi, kes on huvitatud astronoomiast, keskkonnateadustest ja kosmosetehnoloogiast. Meile saab tulla praktikale ja teha uurimistööd, avatud on ka doktoriõppeprogramm.
Meie teadlased on valmis juhendama üliõpilaste lõputöid kõigis akadeemilise õppe astmetes.
Laboriteenused
2.—3. oktoobril toimuvad Tõraveres õpilastele suunatud karjääripäevad.
Inspireeriv kõrghariduspäev „Õpi Tartus!” toimub 30. oktoobril kl 9.00–14.00 Tallinnas Kultuurikatlas.
Haridus-avastuskeskuses Rakett69 Teadusstuudiod toimuvad juulis ja augustis linnalaagrid, kus lastele jagatakse uusi teadmisi kosmose kohta.
Täna kogunes ligi 500 uudishimulikku õpilast Tõraverre karjääripäevale, et osaleda kümnetes praktilistes töötubades, mis olid seotud reaalteadustega.
Reedel, 8. septembril toimub Tõraveres Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis suurejooneline karjääripäev „Karjääriredel viib kosmosesse“.
24. juulil algas Tartu observatooriumis Teadusmalev. 15 õpihimulist noort saabusid Tõraverre, et teha kaks ja pool nädalat uurimistööd kosmosevaldkonnas.
Kutsume karjääripäevale "Karjääriredel viib kosmosesse"! See toimub 8. septembril 2023 Tõraveres Tartu Ülikooli Tartu observatooriumis. Oodatud on kõik noored teadushuvilised 9. kuni 12. klassini.
Kas sa oled valmis looma oma unistuste arvutimängu? Kui jah, siis kutsume sind 28.–30. aprillil mängujämmile.
Tartu Ülikooli Tartu observatoorium ootab kandideerima Teadusmalevasse. See on suvine 15–19aastaste koolinoorte teaduslaager, kus tavaliste malevatööde asemel tehakse uuirimistööd kosmose teemal.
9. veebruaril algusega kell 15 toimub Energia avastuskeskuses James Webbi kosmoseteleskoobi tutvustusüritus. Võimas ja ülitundlik masin näeb 13 miljardi aasta kaugusele tagasi!