Autor:
Pixabay

Euroopa innovatsioonivõrgustiku toetusvõimaluste infopäev

16. aprillil kella 12.00–16.00 toimub Tallinnas Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) valdkondlike innovatsioonikogukondade pakutavate võimaluste ning taotlusvoorude tutvustamiseks võrgustumis- ja infopäev, kuhu oodatakse nii teadlasi, magistrante, doktorante, (idu)ettevõtjaid kui ka teadus- ja tehnoloogiaparkide esindajaid. Üritusele saab registreeruda 8. aprillini.

EIT on Euroopa suurim innovatsiooni toetav ökosüsteem, lõimides ettevõtluse, hariduse ja teaduse ülemaailmsete probleemide lahendamiseks. EIT-i innovaatikakogukondade esindajad tutvustavad üritusel toetusmeetmeid (ettevõtetele, teadlastele, üliõpilastele) ning EIT-ist rahastuse saanud ettevõtted (Up Catalyst, Raw Edge, Cognuse) jagavad oma kogemusi ja soovitusi.

Ürituse ettekannete osa (kl 13.00–15.00) kantakse üle veebis, kuid korraldajad soovitavad rohkema kasuliku info saamiseks tulla üritusele kohapeale ning suhelda EIT-i innovaatikakogukondade Eesti esindajate ja võimalike partneritega vahetult. Üritusel on kohal ka Eesti Teadusagentuuri ja EAS-i esindajad, kes annavad nõu ja vastavad küsimustele.

Kiirkohtingu sessiooniks on registreerumisel võimalik kokku leppida kohtumisaeg EIT-i innovaatikakogukondade Eesti esindajatega ja uurida neilt täpsemalt toetusvõimaluste kohta.

Üritus toimub eesti keeles.

2022. aastal sai Eesti EIT-ist toetusi kokku 4,89 miljonit eurot seitsme innovaatikakogukonna kaudu. Suurim osa (2,93 miljonit eurot) eraldati kõrgharidusega seotud tegevusele. 1,66 miljoni euroga toetati Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtteid (suurim osa tervishoiuvaldkonna innovaatikakogukonna EIT Health kaudu).

Täpsem info ja registreerumine ETAG-i veebilehel

Ülevaate Tartu Ülikooliga seotud EIT-i innovaatikakogukondadest leiab Tartu Ülikooli veebilehelt.

 

Image
Infopäeva kutse
Ruumiandmed

Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle

False colour photo

Tartu observatoorium aitab arendada Ukraina metsade ja veekogude seire meetodeid

Mitmekesisuse nädal

Esimest korda tähistasid kuus Eesti ülikooli mitmekesisuse nädalat üheskoos