Autor:
Kalju Annuk

Tähespektroskoopia koolitus

Kutsume Tartu observatooriumi projekti EXOHOST raames korraldatavale tähespektroskoopia koolitusele, mis toimub 27.–28. septembril Tõraveres ja Zoomis. Kohapeal osalemiseks tuleb registreeruda hiljemalt 20. septembril ja veebis osalemiseks hiljemalt 25. septembril.

Koolitusel osalejad saavad praktilisi teadmisi koodide ja meetodite kohta, mida kasutatakse tähtede spektri analüüsimiseks. Koolituse käigus õpime levinumaid tööriistu algtasemel kasutama.

Kellele on koolitus mõeldud?

Eeldame, et kõigil osalejatel on põhiteadmised alusfüüsikast (nt kiirgusülekanne, LTE vs. NLTE) ja põhiterminoloogiast (nt tähtede atmosfääri parameetrid, normaliseerimine). Koolitus sobib nii magistrantidele kui ka kõrgema astme üliõpilastele ja kogenud teadlastele.

Registreerumine

Registreerumiseks täida vorm. Täpsema päevakava ja registreerumisjuhise leiad EXOHOST-i kodulehelt.

Lisateave

Küsimuste korral kirjuta julgesti e-posti aadressil exohost@ut.ee.
 

Astronoomia seminar

Current shortcomings in our understanding of dark matter distribution in our Galaxy and ongoing strategies for using the Milky Way to investigate the particle physics model for DM are discussed.
Asteroid Research Training Workshop 2023 - Tartu Ülikool

Rahvusvaheline asteroidide uurimise suvekool kestis hommikutundideni

Astronoomia seminar

The cosmic web is vital for studying dark matter and the cosmological model and understanding galaxy evolution. However, detecting the cosmic web from observations is a complex task.